پارکهای ساحلی زیبای جزیره کیش

0 دقیقه زمان خواندن
پارکهای ساحلی کیش

جزیره زیبای کیش دارای تفریحات آبی زیادی است و همچنین از سواحل زیبا و جذابی نیز برخوردار است  از انواع این سواحل  می توان به پارک ساحلی سیمرغ، پارک ساحلی مرد ماهیگیر، پارک ساحلی میرمهنا و چارک ساحلی مرجان اشاره کرد.

پارک ساحلی مرجان

یکی از دیدنی ترین سواحل جزیره زیبای کیش در تور کیش  ساحل مرجان است. از جاذبه های گردشگری این ساحل زیبا می توان به نشستن به تماشای طلوع و غروب خورشید اشاره کرد که لحظه ای بسیار آرامش بخش را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین دوچرخه سواری و کرایه دادن دوچرخه ها در این ساحل می تواند یکی از هوبی های بسیار جذاب برای علاقه مندان به ورزش و دوچرخه سواری باشد. علاوه بر دوچرخه سواری تفریحات آبی زیادی من جمله جت اسکی، غواصی، و موتورهای کوچک ساحلی تفریحات در این ساحل زیبا وجود دراند که لحظات خوشی را برای شما ایجاد خواهند کرد. همچنین این ساحل با داشتن بازارهای متنوع می تواند گزینه مناسبی برای خریدهای شما باشد. این پارک ساحلی به دلیل وجود ماسه‌های براق در آن نامِ ساحل نقره‌ای را به خود اختصاصا داده است. پارک ساحلی مرجان با داشتن آلاچیق های زیاد نیز می تواند گزینه مناسبی برای برپا کردن کمپ و چادر و ماندن در آن در هنگام شب باشد. این پارک ساحلی همچنین دارای امکانات فراوانی همچون رستوران، بوفه،  چایخانه و امکانات رفاهی دیگری برای راحتی شماست.

Image result for ‫پارک ساحلی مرجان‬‎

پارک ساحلی میرمهنا

  به گزارش سفر باتو ، پارک ساحلی میرمهنا یکی از یزرگترین سواحل تفریحی جزیره زیبای کیش است. این پارک در بلوار دریا واقع شده است و امکانات رفاهی فراوانی را شامل می شود که از آن ها می توان به رستوران ها، مراکز خرید و هتل های فراوان اطراف آن اشاره کرد.  بازار پارس خلیج، بازار صفین، بازار زیتون و بازار ونوس از بازارهای اطراف پارک ساحلی میرمهنا هستند. از رستورا های اطراف این ساحل زیبا نیز می توان به رستوران توتی فروتی و میرمهنا اشاره کرد. همچنین تماشای غروب آفتاب و ماهی خوردن در این ساحل، از دیگر جاذبه ها و تفریحات این ساحل زیبا است. از مکان های اطراف و معروف پارک ساحلی میرمهنا می توان به  شهر زیرزمینی و شگفت‌انگیز کاریز و بولینگ و مجموعه ورزشی مریم اشاره کرد.

Image result for ‫پارک ساحلی میرمهنا‬‎

پارک ساحلی سیمرغ

پارک ساحلی سیمرغ نیز یکی دیگر از سواحل توریستی جزیره کیش است که این ساحل زیبا انواع مختلفی از امکانات تفریحی را شامل می شود که از میان آن ها می توان به زمین بدمینتون، پینگ پنگ، پیست دوچرخه سواری، پیست اسکیت و مسیر پیاده‌روی و همچنین فضای بزرگی بازی برای بازی و سرگرمی بچه ها شاره کرد. همچنین این ساحل در نزدیکی اولین و بزرگترین پارک دلفین ایران قرار دارد. پارک دلفین ها یاد دلفیناریوم شامل گونه‌های مختلفی از پستانداران دریایى مثل دلفین، شیر دریایى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن است که هر کدام از این پستانداران حرکات نمایشی جالب را به همراه مربی خود برای تماشاگران اجرا می کنند و باعث سرگرمی و شادی شما می شوند. در این ساحل همچنین باغ پرندگان وجود دارد که در این باغ انواع پرندگان از آمریکای جنوبی تا استرالیا و شرق آسیا تا آفریقا وجود دارند و شما می توانید به تماشای آن ها بروید. پارک ساحلی سیمرغ در محدوده بین جاده جهان و جاده دوچرخه‌سواری کیش در ضلع جنوب شرقی جزیره و در امتداد ساحل واقع شده است.

Image result for ‫پارک ساحلی سیمرغ‬‎

پارک ساحلی مرد ماهیگیر

 پارک ساحلی مرد ماهیگیر یکی از پارک های ساحلی ای است که بیشتر به خاطر اسمش شهرت یافته است. این پارک ساحلی دارای یک مجسمه از مرد ماهیگیری است. این مجسمه در ردیف دومین مجسمه ی فیگوراتیو بزرگ در ایران است و همچنین دارای 12 متر ارتفاع است. این پارک ساحلی و این مجسمه در سمت کرانه ی شرقی جزیره قرار دارد. ساخت این مجسمه در مدت سه ماه و توسط چهار هنرمند در مشهد و سه کارگاه بوده است. پارک ساحلی مرد ماهیگیر همچنین دارای تفریحات و جاذبه های گردشگری دیگری نیز می باشد. وجود دو آبنما و گیاهان بومی جزیره مثل هور ایرانی، کنار، لور، گز، کرت، بمبرلاری، نخل خرما  در ساحل در کنار مجسمه مرد ماهیگیر فضایی بسیار جذاب و دیدنی را برای بینندگان به نمایش گذاشته است. مجسمه مرد ماهیگیر یکی از نمادهای جزیره  کیش بعد از کشتی یونانی است.  همچنین تور کیش نوروز 99 را از دست ندهید.

از دیگر سواحل دیدنی و توریستی جزیره کیش که دارای امکانات تفریحی زیادی هستند می توان به ساحل کشتی یونانی،  ساحل درختان نارگیل کیش، ساحل اسکله تفریحی کیش، ساحل دامون و ساحل جزیره هندورابی اشاره کرد. ساحل درختان نارگیل دارای آب و هوا و خاک ویژه ای است و به دلیل رویش درختان نارگیل فراوان در این ساحل، از آن با نام ساحل درخت نارگیل یاد می کنند. این ساحل در شرق جزیره کیش قرار دارد.

ساحل دامون نیز از دیگر سواحل محبوب جزیره زیبای کیش است که در بخش شمالی جزیره قرار دارد. در این ساحل امکانات تفریحی فراوان مانند پیست‌های اسکی روی یخ، جت اسکی، شبیه‌ساز پرواز، قایق‌سواری و ماهی‌گیری وجود دارد. همچنین هتل های زیادی در اطراف این ساحل واقع شده اند که می توانید در آن ها و در نزدیکی ساحل اقامت کنید.

 Image result for ‫پارک ساحلی مرد ماهیگیر‬‎

25 مهر , 1398