غذاهای محلی ارمنستان با تور های ارمنستان

0 دقیقه زمان خواندن
غذا

ارمنستان اولین کشوری است که دین مسیحیت را دین رسمی ملتش معرفی کرده است و ازاین رو، بیشتر جاهای دیدنی ارمنستان در کلیساها و عبادتگاه‌ های قدیمی خلاصه می شود؛ اما یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ارمنستان، غذاهای خوشمزه ی این کشور است، ارمنستان غذاهای بسیار خوش طعم و خوش رنگی دارد، از کباب های ارمنی که بر روی زغال کباب شده اند تا گوشت ‌های سرخ شده در سبزیجات، همه و همه را می توانید در اینجا ببینید. معمولا در اکثر غذاهای ارمنی می توانید گوشت را ببینید، با این حال تنوع غذاهای ارمنی بسیار زیاد است و با امتحان کردن آن ها می توانید با طعم و مزه واقعی غذاهای ارمنی آشنا شوید.

 

دلمه ارمنی

دلمه ارمنی یکی از معروف ‌ترین غذاهای ارمنستان در تور ارمنستان است که از گوشت خرد شده و سس زده، پیاز خرد شده، نمک و فلفل، سبزیجات (معمولاً گشنیز، جعفری و شوید خشک ‌شده)، ادویه جات دیگر، و کمی برنج نپخته، تهیه می شود سپس این مواد را در برگ مو که از قبل آماده شده می‌ پیچیم.

زنان ارمنی برای آماده نمودن برگ مو آن را چند دقیقه در آب می ‌جوشانند و سپس خارج می ‌کنند، سپس دلمه‌ ها را در یک ظرف و بر روی شعله کم می‌ گذارند تا خوب بپزد. معمولاً دلمه را با ماست موسیر سرو می‌ کنند و به همراه آن بسیار خوشمزه تر می‌شود، با خوردن دلمه ارمنی می‌ توانید فرهنگ ارمنی را بهتر درک کنید.

Image result for ‫دلمه ارمنی‬‎

هریسه

به گزارش سفر باتو ، هریسه در واقع نوعی پوره ی مرغ غلیظ شده است که میتوان گفت شباهت‌ های زیادی با حلیم ایرانی دارد،  این غذا از گندم و گوشت پخته شده ی بدون چربی (که معمولا مرغ است) درست می‌ شود. منشا و ریشه ی هریسه را باید در دره ی سرسبز آرارات جست و جو کرد، طبق سنت ‌های قدیمی گوشت را همراه با گیاهان خاصی می‌ خواباندند تا طعم دار شود و بعد آن را برای افراد مذهبی که روزه گرفته بودند سرو می کردند. مراحل پخت این غذا بسیار طولانی است و زحمت زیادی دارد، اما همین هم بخشی از سنت و رسم هریسه محسوب می‌شود، چون زمانِ صرف ‌شده برای آماده کردن این غذا، بخشی از ارزش مقدس آن را تشکیل می ‌دهد و به قول ما ایرانی‌ ها، ثواب دارد.

 قاپاما یا کدوی شکم پر

قاپاما یک غذای ارمنی است که معمولا در اعیاد و فصل تعطیلات در این کشور طبخ می ‌شود. این غذا از کدو درست می‌ شود و بعد از خالی کردن محتویات درونش، ارمنی ‌ها آن را با برنج پخته و میوه های خشک ‌شده‌ای مثل سیب، زردآلو، آلو، بادام خرد ‌شده، زغال ‌اخته، و همچنین کشمش و مویز پر می ‌کنند، بعد کدو را داخل فر می‌ گذارند تا نرم شود (در روش سنتی این غذا در تنور درست می‌ شده است) بعد از بریدن و سروِ کدوی شکم ‌پر، معمولا روی آن عسل و شیر میریزند  و به آن پودر دارچین یا شکر اضافه می‌ کنند. حتی یک آهنگ سنتی ارمنی هم در مورد این غذا خوانده شده است که معمولا در طول پخت و سروِ آن، پخش می‌شود، آن را با نام «هی جان قاپاما» می‌ شناسند و اخیرا خواننده ی مشهور ارمنی، هاروت پامبوجیان آن را خوانده، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

 خراوات یا کباب ارمنی

خراوات یکی دیگر از غذاهای بسیار خوب ارمنی است. شاید براتون این سوال مطرح شود که تفاوت خراوات و کباب در چیست؟ خراوات روی زغال کباب می ‌شود نه آتش، به همین خاطر عطر و بوی بسیار خوبی دارد، خراوات را می‌ توان از مرغ، گوشت گاو، گوشت بره و یا حتی ماهی تهیه نمود بنابراین خراوات می‌ تواند برای هر سلیقه ای یک غذای مناسب باشد. ترفند اصلی برای تهیه خراوات خوشمزه این است که از یک شب قبل به آن ادویه (نمک و فلفل، پیاز خرد شده و ادویه‌جات دیگر) بزنیم. اگر خواستید در فضای باز گردش کنید حتما این غذا را تهیه و نوش جان کنید، در ارمنستان تقریبا در تمامی مهمانی هایی که در فضای باز برگزار می شود از این غذا استفاده می کنند.

 پیلاف قارچ

پیلاف قارچ یا گندم یکی از غذا های محبوب ارمنستان است که غذای بسیار سالمی هم محسوب می ‌شود. برای تهیه آن تنها به قارچ و گندم نیاز دارید،  در ابتدا باید گندم را در آب ریخته و روی اجاق بگذارید باید مراقب باشید گندم نسوزد و روی آن آب بریزید تا خوب بپزد، در همین حال می ‌توانید پیاز خرد شده را در روغن گیاهی یا روغن زیتون سرخ کنید، قارچ خرد شده را اضافه نموده و بر روی شعله کم حرارت دهید

پس از آماده شدن گندم آن را به مخلوط قارچ اضافه نموده و چند دقیقه تفت دهید سپس پیلاف قارچ و گندم آماده است، این غذا یکی از غذاهای محبوب ارمنی است.

 

اسپاس

اسپاس نوعی سوپ ماست ساده است که زنان ارمنی تهیه کردن آن را دوست دارند. تهیه نمودن این ماست چندان دشوار نیست اما پس از اضافه کردن آب سرد به ماست و خامه ترش، آن را هم بزنید تا یکدست شود، درغیر این صورت تکه های ماست بر روی آن باقی می ‌ماند، ازآنجایی که بیشتر افراد ترجیح می ‌دهند مایع آن یکدست باشد پس بهتر است آن را خوب هم بزنید.

همچنین گندم نیم پز هم به آن اضافه می‌ کنند،  در پایان سبزیجات تازه یا خشک هم به آن اضافه کرده و شعله را خاموش می ‌کنند.  

30 مهر , 1398