بهترین جاهای دیدنی شیراز کجاست ؟

0 دقیقه زمان خواندن
شیراز

شیراز یکی از شهرهای زیبا و کلان ایران و مرکز استان فارس می باشد که واسطه تاریخ پر فراز و نشیبش دارای مکان های دیدنی و تاریخی و فرهنگی زیادی که آوازه جهانی دارد سالانه پذیرای گردشگران خارجی و داخلی زیادی است . این شهر در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته و دارای آب و هوای معتدل می باشد.

نام شیراز در کتاب‌ ها و اسناد تاریخی ، با نام‌ های مختلفی نظیر «تیرازیس»، «شیرازیس» و «شیراز» به ثبت رسیده‌ است. محل اولیهٔ این شهر در محل قلعهٔ ابونصر بوده‌است . شیراز در دوران بنی‌امیه به محل فعلی منتقل می‌شود و به بهای نابودیِ اصطخر – پایتخت قدیمیِ فارس – رونق می‌گیرد. این شهر در دوران صفاریان ، بوییان و زندیان پایتخت ایران بوده‌ است.

جاهای دیدنی شیراز

شیراز از دیرباز به واسطهٔ مرکزیت نسبی‌ اش در منطقهٔ زاگرس جنوبی و واقع‌ شدن در یک منطقهٔ به نسبت حاصل‌خیز ، محلی طبیعی برای مبادلات محلی کالا بین کشاورزان ، یکجانشینان و عشایر بوده‌ است. همچنین این شهر در مسیر راه‌های تجاری داخل ایران به بنادر جنوب مانند بندر بوشهر قرار گرفته‌ است.

از بهترین جاذبه های گردشگری شیراز می توان به : تخت جمشید , پاسارگاد , حافطیه , سعدی , باغ عفیف آباد , مسجد نصیرالملک , باغ ایرانی , نقش رستم , مسجد و حمام وکیل , باغ دلگشا , و… اشاره کرد . که در این مقاله بهترین جاهای دیدنی شیراز را به شما معرفی خواهیم کرد

29 بهمن , 1399