صفر تا صد سفر به چک با ویزاگردی

0 دقیقه زمان خواندن
سفر به چک

سفر به چک و موضوعات پیرامون آن موضوعی است که ویزاگردی قصد دارد در این مقاله به آن به صورت کامل از اخذ وقت سفارت چک تا اخذ ویزای چک و توضیحات درخصوص مکان های گردشگری این کشور، بپردازد. در کشور چک و یا همان جمهوری چک جاذبه های گردشگری و توریستی فراوان وجود دارد که افراد زیادی را به سفر به چک وا می دارد به قصد تماشای این مناظر و جاذبه های توریستی به کشور چک سفر می کند. در صورتی که شما قصد سفر به چک را دارید و اطلاعات کافی در مورد جاذبه های توریستی موجود در این کشور و یا شناخت کافی در مورد کشور چک ندارید می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و اطلاعات خوبی در مورد سفر به شکل و مناطق مختلف آن به دست آورید. پس با ویزاگردی تا انتهای مقاله همراه باشید :

سفر به چک

معرفی کشور چک و راهنمای سفر به چک 

کشور چک یا همان جمهوری چک کشوری اروپایی است که در منطقه مرکزی قاره اروپا واقع شده است و این کشور در اواخر قرن نوزدهم از تقسیم کشور چکسلواکی به وجود آمد و استعلام استقلال نمود. کشور جمهوری چک به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا به حساب می‌آید. بزرگترین و مهمترین شهر موجود در کشور جمهوری چک و پایتخت این کشور شهر پراگ نام دارد که به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مهم برای سفر به چک از نظر گردشگران در کل دنیا به حساب می‌آید. واحد پول رسمی مورد استفاده در کشور جمهوری چک کرونا نام دارد. طبق آماری کشور چه چیزی در حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و زبانی که در این کشور به رسمیت شناخته شده و مردم از آن برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند زبان رسمی چکی می باشد که از زیر شاخه زبانهای اسلاوی شناخته می شود. همچنین در مورد پایتخت کشور جمهوری چک شهر پراگ باید بگویم که طبق آمار این کشور چیزی در حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت داشته به عنوان مهمترین شهر موجود در کشور جمهوری چک و مقصدی مهم برای سفر به چک می باشد. نوع حکومت در حال جریان در کشور چک از نوع جمهوری می باشد. کشور جمهوری چک یک کشور محصور در خشکی بوده و به دریا راهی ندارد. همچنین به کشور جمهوری چک لقب عروس اروپا داده شده است. در کشور جمهوری چک آب و هوای بسیار زیادی وجود دارد و بلندترین نقطه ای که در هنگام سفر به چک می توانید بر روی آن قدم بگذارید چیزی در حدود ۱۶۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. در حالت کلی در مناطق مختلف موجود در کشور چک تابستان های بسیار گرم و داغ و زمستان‌های بسیار سرد با بارش سالانه زیاد گزارش شده است. طبق آمار تولید ناخالص داخلی کشور جمهوری چک چیزی در حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار گزارش شده است که این میزان تولید ناخالصی به بخش هایی مانند کشاورزی صنعت و خدمات مربوط می گردد. نرخ بیکاری در کشور جمهوری چک در حدود هفت درصد گزارش شده و تورم نیز در این کشور در حدود ۶ درصد می باشد و در این کشور چیزی در حدود ۶ میلیون نفر نیروی آماده به کار و خدمت حضور دارد.

مناطق دیدنی کشور چک

مناطق توریستی برای سفر به چک

سفر به چک به عنوان یکی از گزینه ای مناسب برای مقصد توریستی برای بسیار مسافرینی که تور هوایی که تور های سنتی اروپایی را دوست دارند به حساب می آید. افرادی که خواهان دیدن معماری های قدیمی و منحصر به فرد هستند حتما باید برنامه سفر به چک را برای خود برنامه ریزی نموده و از مناظر موجود در این کشور دیدن نمایند. چرا که این کشور در طول تاریخ خود جنگ های مختلف مانند جنگ جهانی را به خود دیده و وقایع و آثار تاریخی بسیاری از این دوران در این کشور به جای مانده است. همچنین برخی قیمت ها در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است و همچنین از فرهنگ معتبرترین نسبت به کشورهای دیگر اروپایی بهره می برد به عنوان فرهنگ اروپای واقعی شناخته می شود. در ادامه به لیست مهم ترین مناطق توریستی برای سفر به چک می پردازیم:

منطقه جذاب آهکی موراویا

منطقه آهکی موراویا یک پدیده زمین شناسی بسیار جذاب است که در یک منطقه حفاظت شده و در عین حال طبیعی در منطقه شمال شهر برنو در کشور چک واقع شده است. در این منطقه تعداد زیادی از دره های آهکی و غارهای زیرزمینی بسیار منحصر به فرد و جذاب وجود دارد که در کل مساحتی در حدود چند هزار کیلومتر را تحت پوشش قرار می دهند. همچنین در منطقه دره ما کاچو واقع است که در حدود ۱۳۸ متر عمق دارد و این درد در نتیجه ریزش سقف غار های زیرزمینی به وجود آمده است. همچنین در این منطقه مسیر های دوچرخه سواری بسیار مناسبی تعبیه شده است و در عین حال افراد می‌توانند دوچرخه سواری و یا پیاده روی در این مسیرها مشغول شده و تا اوقات بسیار خوبی را داشته باشد. پیشنهاد ما به شما این است که حتما در برنامه سفر به چک بازدید از منطقه موراویا را قرار دهید.

شهر زیبای تلک

این شهر زیبا در منطقه جنوب مراویلیا واقع شده است و به عنوان یک شهر بندری به حساب می آیند که در قرن چهاردهم پس از میلاد به منظور انجام تبادلات تجاری با کشورهای مختلف نظیر اتریش بنا شده است. در طراحی این شهر معماری رنسانس به خوبی جلوه می کند و در محیط این شهر رنگ های مختلفی دیده می شود و طراحی رنگارنگ دوره رنسانس به خوبی قابل لمس است. در این شهر کلیسا های بسیار معروفی از جمله کلیسای یسوعیون و کلیسای نور خدا وجود دارد که به عنوان سوژه های بسیار داغ و جذاب برای علاقه مندان به عکاسی و معماری تاریخی به حساب می‌آیند و افراد زیادی سفر به چک را به قصد تماشای این مناظر زیبا و تاریخی آغاز می نماید.

از دیگر جاذبه های توریستی برای سفر به چک می توان به لیست زیر اشاره نمود:

  • شهر زیبایپلزن
  • شهر زیبای لیتومیل
  • شهر جذاب و دیدنی اولوموس
  • قلعه تاریخی کارلستاین
  • شهر زیبای کارلاوی واری
  • شهر سسکی کروملوف
  • شهر کونتا هورا
  • بنای بسیار زیبای پراگ
  • و بسیاری از جاذبه های دیگر...

جاذبه های گردشگری جمهوری چک

دریافت ویزا برای سفر به چک

افرادی که قصد سفر به چک و دیدن مناطق توریستی و گردشگری موجود در این کشور را دارند باید ویزای چک دریافت نمایند. ورود به کشور چک میتوان از طریق ویزاهای دیگری صورت پذیرد که از جمله مهمترین آنها می توان به ویزای تحصیلی، ویزای اشتغال، ویزای کار، ویزای مالی و غیره اشاره نمود. از سال ۲۰۱۷ تمامی پروسه دریافت ویزای توریستی بر عهده شرکت VFS Global می باشد البته لازم است مدارک خواسته شده را به صورت تمام و کمال آماده کرده و بعد از دریافت وقت از این شرکت به دفتر آن مراجعه کرده و مدارک لازم را ارائه نموده و پروژه های اداری لازم برای دریافت ویزای توریستی را پشت سر بگذارند.برای مشاوره رایگان اخذ ویزای چک با شماره های 8-02122360894 تماس بگیرید یا از سایت www.visagardi.com دیدن فرمایید.

11 دی , 1398