سفر به جزیره کیش در تابستان 99

0 دقیقه زمان خواندن
کیش

اولین و مهم ترین قطب گردشگری کشور، جزیره کیش می باشد واقع در خلیج فارس می باشد که به دلیل این که جز مناطق آزاد کشور محسوب می شود، طرفداران زیادی در خارج از کشور نیز پیدا کرده است.

یکی از خوبی های جزیره کیش این می باشد که مقصد مناسبی در تمامی فصول می باشد اما از آنجایی که فصل تابستان، فصل داغ سفر است بازار فروش بلیط هواپیما و رزرو هتل کیش هم داغ داغ می باشد.

اما حال نوبت انتخاب مقصدی مناسب برای تابستان پیش رو می باشد، که بدون شک کیش بهترین گزینه خواهد بود. در ادامه با جاذبه ها و کارهایی که در سفر تابستانی کیش باید انجام داد آشنا خواهیم شد.

 آب و هوای کیش در تابستان

بدون شک گرم ترین و مرطوب ترین فصل کیش تابستان می باشد اما به دلیل مسافران زیاد در این فصل تمامی جشنواره ها در این فصل برگزار می شود و امکانات تفریحی در بهترین و با کیفیت ترین حالت برای مسافران ارائه می شود.

جاذبه های دیدنی کیش

  • جزیره هندورابی:

یکی از مهم ترین مکان های دیدنی برای گردشگران در کیش د جزیره هندورابی باشد؛ جزیره هندورابی یکی از توابع جزیره کیش می باشد. این جزیره بسیار آرام است و تقریبا خالی از سکنه می باشد و این در 25 کیلومتری جزیره کیش قرار دارد وحدوداً 190 نفر در این جزیره زندگی می کنند.

این جزیره با وسعت حدود 23 کیلومتر مربع هم از نظر تاریخی و هم از نظر طبیعی از جایگاه ویژه ای برخورددار است. تمامی ساکنان این جزیره ماهیگیر هستند و از این طریق گذران زندگی می کنند. مطمئن باشید که جزیره هندورابی از بهترین گزینه های گردشگری است و ارزش وقت گذاشتن دارد.

حال که شما هزینه بلیط هواپیما کیش و دیگر موارد را پرداخته اید و این همه راه را تا جزیره کیش رفته اید، بازدید از این جزیره استثنایی را از دست ندهید.

 

  • درخت سبز:

مجموعه درخت سبز در اطراف یکی از کهنسال ترین  درختان جزیره ساخته شده است. مجموعه درخت سبز در قسمت شمالی جزیره و در منطقه معروف دره پرتغالی قرار دارد. این درخت معروف و کهنسال حدود 600 سال قدمت دارد بسیاری از افراد برای حاجت گرفتن به شاخه های ضخیم و در هم پیچیده این درخت کهنسال دخیل می بندند زیرا؛ بر این باور هستند که این درخت فرخنده ای است. قسمت های دیگر مجموعه درخت سبز از فضای سبز تشکیل شده است و جای مناسبی برای گردشگران جهت استراحت کردن و آرام خیال است.

  • کشتی یونانی :

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری در شهر کیش کشتی یونانی است. این کشتی در سال 1345 در آب های خلیج فارس به گل نشست این کشتی حاوی ذخایر زیادی از نفت بوده است، این کشتی همان گونه که از اسمش معلوم است مربوط به کشور یونان است.

یونانی های تلاش های بسیاری کرده اند تا این کشتی را از گل در بیاورند و چون موفق نبوده اند آن را تخلیه و آتش زده اند.

اما اکنون این کشتی قدیمی و به گل نشسته به یکی از جاذبه های گردشگری در کیش تبدیل شده است و همه روزه بسیاری از گرشگران که مشتاق غواصی هستند می توانند این کشتی یونانی را از نزدیک و در اعماق دریا ها ببینند.

 تفریحات کیش

  1. تفریحات آبی :

اگر علاقه مند به تفریحات آبی هستنید در کیش می توانید به بهترین گزینه های تفریحات آبی دسترسی داشته باشید. برای مثال در کیش تمامی تفریحات هیجان انگیز آبی از جمله پاراسیلینگ ، غواصی گرفتن تا موج سواری و یا حتی جت اسکی موجود است و توسط جوانان بومی به گردشگران ارئه می شود.

اما اگر خیلی اهل تفریح های پر هیجان نیستید می توانید از قایق سواری با قایق های کف شیشه ای موجود در کیش لذت ببرید و از دنیای رنگی زیر آب لذت ببرید.

  

  1. اسکله تفریحی کیش :

اسکله تفریحی کیش یکی از بزرگترین اسکله های موجود است که با ساختاری چوبی احداث شده است. این اسکله تفریحی دارای باشگاه بولینگ، سینما 4 بعدی، کافه ها و رستوران ها متعدد و دیگر سرگرمی ها و تفریحات می باشد.

این اسکله اغلب جمعیت زیادی را به سمت خود جذب می کند. از دیگر تفریحات جذاب دیگر که در این اسکله بزرگ با طول 437 متر می توانید دسترسی داشته باشید ماهی گیری؛ تماشای دریا و پرندگان دریایی و هم چنین لاک پشت ها و دلفین های دریایی می باشد.

  1. پارک دلفین:

یکی دیگر از مجموعه های تفریحی و معروف در کیش پارک دلفین است این مجموعه شامل استخر دلفین ها و شیر های دریایی است.

دیدن این مجموعه می تواند یکی از تجربه های هیجان انگیزی باشد که هر گردشگری را به وجد می آورد. اما بر خلاف اسم این مجموعه تمام جذابیت های این مجموعه فقط به موجودات دریایی ختم نمی شود،

پارک دلفین ها دارای باغ های متعدد و دل انگیزی همچون باغ پروانه، باغ پرندگان و بسیاری از باغ های دیگر می باشد. باغ پرندگان این مجموعه توانسته بیش از 47 گونه پرنده و سایر جانواران را در خود جای بدهد، این مجموعه مختص سن خاصی نیست و یکی از گزینه های تفریحی مناسب برای تمام سنین است.

 

27 خرداد , 1399