نکاتی جالب و ضروری برای سفرهای یک روزه

0 دقیقه زمان خواندن
خرید بلیط هواپیما برای سفرهای یک روزه

بسیاری از مردم در انتظار تعطیلات هستند تا بتوانند با خرید بلیط هواپیما به سفرهای چند روزه بروند. این افراد معمولا سفرهای یک روزه را جز سفر محسوب نمی کنند. در حالی که سفرهای یک روزه می تواند با خستگی کمتر و شیرینی بیشتری همراه باشد. سفرهای یک روزه به مناطقی خوش آب و هوا و بکر می تواند روح هر انسانی را تازه کند. از طرفی اگر قرار باشد در تعطیلات هر کسی به سفر بپردازد، باید در سال زمان های محدودی را به سفر اختصاص دهد. به همین منظور در این مطلب به مقاصد سفرهای یک روزه پرداخته ایم تا متقاضیان سفر بتوانند سفرهای شیرینی را در بازه زمانی کوتاه تجربه نمایند.

تهران

اگر در غرب تهران زندگی می‌کنید و تصورات شما از این شهر این است که مناطق طبیعی بسیار کمی دارد همین الان این تصورات را دور بیاندازید. در اطراف پایتخت مناظر بکری وجود دارد که در کمتر استان دیگری می توان آنها را مشاهده کرد. کن و سولقان، کردان، کرج، قزوین، الموت، لواسان، امامه، افجه، فشم، آهار، میگون، شمشک، دماوند و فیروزکوه نمونه بارزی از مکان هایی هستند که می توان سفرهای یک روزه در تهران را در آنها به خوبی گذراند.

سفرهای یک روزه

شمال کشور

اکر برای سفرهای کاری به شمال کشور مثل گیلان یا مازندران دارید و در بازه زمانی یک روزه به سفر می پردازید، نگران این نباشید که نمی توانید در این سفر به گشت و گذار بپردازید. در شهرهای شمالی کشور به قدری جاذبه های بکر و دیدنی بسیار زیاد است که می توان به راحتی و در چند ساعت سفری کوتاه و بی نظیر را تجربه کرد. اگر وقت شما ضیق است و نمی توانید چند ساعت را به گشت و گذار بپردازید با مراجعه به رستوران ها و کافه های شمال می توانید غذاهای بی نظیر شمالی را تجربه نمایید.

اصفهان

اگر ساکن شهر اصفهان هستید یا در اطراف این شهر سکونت می کنید. برای شما هم جاهای بسیار زیادی جهت گشت و گذار وجود دارد. وجود بناهای تاریخی بسیار زیاد مانند سی و سه پل، منارجنبان، مسجد شیخ لطف الله، میدان امام و بازارهای سنتی هر فردی را ترغیب می کند تا برای بازدید یک روز را به آنها اختصاص دهد. کوه صفه، ورزنه و چادگان از دیگر مناطق بکر اصفهان است که در سفری یک روزه میتوان از آنها بازدید کرد و خستگی کارهای هفتگی را به فراموشی سپرد.

مشهد

اگر در شهر مشهد زندگی می کنید و به دلیل مشغله کاری زمان کافی برای تفریح ندارید، سفری یک روزه به روستای زشک یا روستای خادر، طرقبه و شاندیز را در دستور تفریحات قرار دهید. سفر با هواپیما نیز می تواند به صورت یک روزه به مشهد، اصفهان شیراز و تبریز صورت بگیرد. کافی است در بازه زمانی صبح بلیط هواپیما را به مقصد دلخواه بخرید و بلیط هواپیما به مسیر برگشت را در بازه شب رزرو نمایید.

تبریز

اگر در تبریز زندگی می کنید، نگرانی بابت سفرهای یک روزه ندارید این شهر پر از مناطق بکر و جذاب است. کوه ‌های آلاداغ لار، روستا و دره لیقوان، جلفا، روستای کندوان و دریاچه ارومیه نمونه های جذابی از جاذبه های بکر شهر تبریز هستند. از طریق شهر تبریز و با تهیه بلیط هواپیما تبریز نیز می توانید به سفرهای یک روزه بروید. تهران، مشهد و شیراز از جمله مقاصدی هستند که سفر یک روزه به آنها برای مردمان شریف تبریز میسر می باشد.

شیراز

حال و هوای شیراز همیشه برای ساکنان این شهر بوی تازگی دارد. اگر ساکن شیراز هستید و می‌خواهید سفر کوتاهی را تجربه کنید اطراف این شهر پر از جاذبه های بی نظیر است. آبشار مارگون، روستای قلات،  دریاچه مهارلو، تنگ دم اسب، دشت ارژن و تنگ تیزاب نمونه های بارزی از دیدنی های شهر شیراز به شمار می روند. با سفر به این نقاط می توانید سفر یک روزه ای شیرین و دلنشین را به ثبت برسانید. با خرید بلیط هواپیما می توانید از شیراز به یکی از شهرهای تهران، مشهد و تبریز سفرهای یک روزه داشته باشید.

سفرهای یک روزه

اهواز

استان خوزستان نیز همانند سایر شهرهای ایران پر از جاذبه های گردشگری است. هموطنان اهوازی، آبادانی، خرمشهری و سایر شهرهای خوزستان کی توانند به مناطق مختلفی از این استان سفر کنند و با یک برنامه ریزی ساده شیرینی زندگی در این شهرها را افزایش دهند. جزیره مینو، مضیف بردیه، تالاب شادگان، روستای صراخیه، ‌آبادان و ایذه از جمله مکان هایی هستند که هموطنان اهوازی می توانند سفرهای یک روزه خود به این مقاصد انجام دهند. همچنین اهوازی ها می توانند با رزرو بلیط هواپیما اهواز به شهرهایی مثل مشهد،‌ شیراز، تهران و کیش سفر کنند.

خرید بلیط هواپیما برای سفرهای یک روزه

مقاصد مختلفی از ایران را که هموطنان ساکن در ات می توانستند به سفرهای یک روزه بپردازند را مورد بررسی قرار دادیم. اما قدم اول در برخی از سفرهای یک روزه خرید بلیط هواپیما است. ما به شما در این مواقع سایت تیک بان را پیشنهاد می نماییم. تیک بان، علی بابا، قاصدک و مستر بلیط جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط هواپیما در کشور هستند. کافی است کلمه تیک بان یا عبارت https://tikban.com را جستجو کنید و بعد از گذراندن چند مرحله بلیط هواپیما مورد نظر را تهیه کنید.

خرید بلیط هواپیما از سایت تیک بان می تواند هزینه های سفر شما را کاهش دهد. این کار می تواند در صرفه جویی هزینه های سفر به شما کمک بسیار زیادی کند. مابقی پول های باقی مانده را می توانید به غذا و مقصدی لوکس تر اختصاص دهید. با تیک بان خرید بلیط هواپیما خود را تیک بزنید. این سایت علاوه بر بلیط هواپیما، بلیط قطار و بلیط اتوبوس را ارائه می کند.

18 دی , 1399