راهنمای جامع خرید دستگاه اسپرسوساز

0 دقیقه زمان خواندن
اسپرسوساز

یکی از نوشیدنی هایی که می تواند شما را سر حال بیاورد قهوه است. درست کردن این نوشیدنی با استفاده از دستگاه اسپرسوساز به راحتی امکان پذیر می باشد. به همین دلیل است که در اکثر خانه ها می توان این دستگاه را یافت. چنانچه شما نیز به نوشیدن انواع قهوه، علاقه دارید توصیه می کنیم حتماً این دستگاه را تهیه کرده و از کارایی آن لذت ببرید. برای این که خریدی ایده آل داشته باشید بهتر است برخی نکات را در نظر بگیرید. این نکات در قالب راهنمای خرید اسپرسوساز در این مطلب ارائه شده است. با مطالعه این مطلب، هر آنچه برای خرید یک دستگاه اسپرسوساز نیاز دارید را بیاموزید.

انواع دستگاه اسپرسوساز را بشناسید

با توجه به این که دستگاه های اسپرسوساز در انواع مختلفی تولید می شوند باید این موضوع را در نظر داشته باشید که چه نوع اسپرسوسازی می خواهید. برای خرید بهترین اسپرسوساز باید قبل از هر اقدامی، نوع دستگاه را مشخص کنید. انواع اسپرسوسازها به شرح زیر می باشند:

  • اسپرسوساز اتوماتیک: همان گونه که از نام این محصولات برمی آید کل فرآیند تهیه قهوه، توسط دستگاه انجام می شود. این دستگاه ها، قهوه را آسیاب کرده و دم می کنند.
  • اسپرسوساز نیمه اتوماتیک: اسپرسوساز نیمه اتوماتیک قادر است قهوه را دم کند. شما فقط پمپ دستگاه را روشن یا خاموش نمایید. اغلب افراد از این دستگاه ها استفاده می کنند. شما نیز بر اساس شرایطی که دارید می توانید این محصول را بررسی کرده و در صورت تمایل، آن را تهیه کنید.
  • اسپرسوساز دستی: این نوع اسپرسوساز به صورت دستی کار می کند. طبق راهنمای خرید اسپرسوساز دم کردن قهوه با استفاده از این دستگاه ها، کمی سخت است و باید مهارت بالایی داشته باشید.

بودجه ای برای خرید اسپرسوساز تعیین کنید

همان گونه در بخش قبلی نیز عنوان شد دستگاه اسپرسوساز دارای انواع مختلفی می باشد. در ضمن امروزه برندهای مختلفی در زمینه طراحی و تولید این محصولات فعالیت می کنند. شما با مراجعه به بازار لوازم خانگی متوجه خواهید شد که دستگاه های اسپرسوساز در برندهای مختلفی به فروش می رسند. این مسائل سبب شده تا قیمت این دستگاه ها، متفاوت باشد.

یکی از موارد مهم در خرید لوازم خانگی و دستگاه اسپرسو ساز تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی است که باید به آن توجه داشته باشید.

علاوه بر آن، قابلیت هایی که دستگاه دارد و همچنین ابعاد آن نیز در قیمت این محصولات، بی تأثیر نخواهد بود. بنابراین توصیه می شود بودجه ای که برای خرید این محصول در نظر گرفته اید را مشخص کرده و بر اساس آن، اقدام به خرید این دستگاه نمایید. با این کار می توانید محصول مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنید.

البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که هیچ گاه گول قیمت های پایین را نخورید. زیرا برندهای معتبر به دلیل استفاده از قطعات اصل و همچنین مجهز کردن محصولات خود به قابلیت های متنوع، این دستگاه ها را با قیمت های نسبتاً بالایی ارائه می کنند.

ابعاد آشپزخانه را در نظر داشته باشید

بر اساس آن چه در راهنمای خرید اسپرسوساز آمده است به هنگام خرید اسپرسوساز باید به ابعاد آشپزخانه خود نیز توجه داشته باشید. اگر آشپزخانه کوچکی دارید می توانید دستگاهی با ابعاد کوچک را انتخاب نمایید. این موضوع باعث می شود تا فضای آزاد آشپزخانه تان، کمتر اشغال شده و در عین حال، نیازتان نیز رفع گردد؛ اما اگر آشپزخانه بزرگی دارید می توانید محصول مورد نظر خود را از میان انواع مختلف دستگاه ها انتخاب نمایید.

به نوشیدن چه قهوه ای علاقه دارید؟

یکی دیگر از مواردی که در خرید بهترین اسپرسوساز باید به آن توجه کنید نوع قهوه ای است که به نوشیدن آن علاقه دارید. بسیاری از افراد به نوشیدن قهوه ساده علاقه دارند. در این حالت به دلیل این که تلخی قهوه و یا تنوع مزه برای کاربر اهمیتی ندارد استفاده از دستگاه های ساده می تواند نیازهای کاربر را برطرف نماید؛ اما اگر برایتان مهم است که قهوه مورد نظر شما، یکی از انواع قهوه نظیر اسپرسو، ماکیاتو، کاپوچینو، لاته یا موکا باشد باید به نوع اسپرسوسازی که خریداری می کنید توجه داشته باشید.

ظرفیت دستگاه چقدر باشد؟

مورد دیگر در خرید دستگاه اسپرسوساز، توجه به ظرفیت آن است. اگر دستگاه را برای مصارف خانگی می خرید باید در نظر بگیرید که چند فنجان در روز، قهوه می خورید. اگر این تعداد، کم باشد می توانید دستگاه کوچکی تهیه نمایید؛ اما اگر جزو قهوه خورهای حرفه ای هستید و در طول روز به دفعات قهوه می خورید باید دستگاه بزرگی خریداری نمایید. اگر دستگاه را برای مصارف صنعتی خریداری می نمایید باید از انواع اسپرسوسازهای صنعتی، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

امکانات اسپرسوساز را بررسی کنید

بنابر راهنمای خرید اسپرسوساز به هنگام خرید این محصول باید به امکانات و قطعات جانبی دستگاه نیز توجه کنید. برای مثال قهوه خورهای حرفه ای می دانند که برای تهیه قهوه ای با طعم و بوی دلنشین باید قوه مرغوبی تهیه کرده و آن را به صورت اصولی آسیاب کرد. اگر دستگاهی که خریداری نموده اید دارای آسیاب باشد دیگری نیازی نیست تا پودر قهوه تهیه کرده و یا آن را آسیاب کنید. از دیگر امکانات و قطعاتی که در بهترین اسپرسوساز ها تعبیه می شوند می توان به فیلتر آب، سینی چکه گیر، سیستم تولید کف شیر، نازل بخار، مخزن شیر، وارمر، قابلیت برنامه ریزی تنظیمات دستگاه و ... اشاره نمود. وجود این قابلیت ها باعث می شود تا استفاده از این محصول، آسان تر شود. در ضمن به این موضوع نیز توجه کنید که تمیزکاری دستگاه نیز راحت باشد.

دقت کنید دستگاه دارای خدمات پس از فروش باشد

دستگاه اسپرسوساز ممکن است بعد از گذشت مدتی، خراب شود. در این حالت اگر برند تولید کننده اسپرسوساز، خدمات پس از فروش به مشتریان ارائه کند می توانید به راحتی، خرابی دستگاه را رفع نمایید. پس حتماً به هنگام خرید این محصولات به ضمانت نامه و خدمات پس از فروش دستگاه نیز توجه کنید. در ضمن بر اساس نکاتی که در راهنمای خرید اسپرسوساز آمده است سعی کنید از خرید اسپرسوساز های پلاستیکی خودداری نمایید. زیرا این دستگاه ها در مقایسه با انواع فلزی، دارای طول عمر کمتری هستند. همچنین آن دسته از دستگاه هایی که دارای بخش های الکترونیکی بیشتری بوده و در واقع به صورت اتومات تر کار می کنند احتمالاً زودتر از انواع دیگر، خراب شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آی پی امداد به آدرس اینترنتی www.ipemdad.com مراجعه فرمایید.

 

13 آذر , 1399