جاذبه های دیدنی آنتالیا با تور های ارزان سفر باتو

0 دقیقه زمان خواندن
جاذبه های دیدنی آنتالیا

آنتالیا یکی از مراکز بسیار مهم گردشگری در جهان است و توریست‌ها از سراسر دنیا به این شهر زیبا می‌آیند. آنتالیا بعد از استانبول دومین مقصد پر انتخاب برای سفر به ترکیه است. با انتخاب تور مناسب می‌توانید بر اساس بودجه و هدف خود به این شهر سفر کنید که شامل سفر نسبتاً ارزان تا یک سفر مجلل می‌شود.

آنتالیا در جنوب غربی ترکیه واقع‌شده است، ساعتش یک ساعت و نیم از ایران عقب‌تر است و یک شهر ساحلی است.
فرودگاه اصلی آنتالیا در شمال شرقی شهر قرار دارد و فرودگاهی دیگر به نام اسپارتا نیز در 140 کیلومتری شهر است.

آب‌و هوای آنتالیا  در تور آنتالیا مدیترانه‌ای و نسبتاً گرم است که همواره هوایی نسبتاً گرم و خوب دارد، زمستان‌هایش خیلی سرد نیست و تابستان‌هایش هم خیلی گرم نیست. دمای آب در تابستان برای دریا رفتن بسیار مطلوب است و نهایت دما در آنجا 40 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

آنتالیا شامل بخش مرکزی ، شرقی و غربی می‌شود، منطقه کمر در بخش غربی واقع‌شده و در بخش شرقی هم منطقه بلک وجود دارند که هر دو ساحل‌های بسیار عالی دارند.

 Image result for antalya travel

جاهای دیدنی آنتالیا

به گزارش سفر باتو ، آنتالیا دارای تعدادی قلعه قدیمی زیبا است که ازجمله آنها می‌توان به قلعه‌ی رومیان آنتالیا اشاره کرد. قلعه‌ی رومیان آنتالیا ازجمله بناهای تاریخی است که از قدمتی دیرینه برخوردار است و هرساله مورد توجه گردشگران بی‌شماری قرار می‌گیرد. این قلعه در قرن دوم ساخته‌شده است و مربوط به حکومت بیزانس می‌شود در آن دوره بندر آنتالیا یک بندر استراتژیک به‌حساب می‌آمده و تردد زیادی ازآنجا به نقاط مختلف صورت می‌گرفته است. این قلعه به‌عنوان برجی برای نگهبانی و دیدبانی از بندر ساخته‌شده است و مانند فانوس دریایی، با روشن کردن آتش در بالای آن، از برجکش استفاده می‌شده است.

 شهر آنتالیا شامل بخش قدیمی و تازه‌ساز است و بخش قدیمی آن مرکزی توریستی به‌حساب می‌آید، منطقه کاله ایجی با داشتن معماری جالب عثمانی و خیابان‌های کوچک و درهم معروف است. خانه‌ها غالباً رنگ سفید دارند و سقف‌هایشان به رسم معماری و سبک عثمانی قرمز است، خیابان‌های این منطقه از سنگفرش پوشیده شده‌اند. در این منطقه می‌توانید انواع مختلفی از مغازه و بوتیک‌های مختلف را مشاهده کنید و یا به رستوران و کافه‌ها بروید و از غذاهای خوشمزه آنجا امتحان کنید، میدان اصلی کاله کاپیسی نام دارد و دارای یک برج ساعت سنگی است. ترکیه به مسجدهای زیبایش معروف است و یکی از این مسجدها هم در همین منطقه به تام مسجد تکی مهمت پاشا در این منطقه قرار دارد. به دلیل اهمیت فوق‌العاده زیاد این منطقه برای شهر دولت از این منطقه حفاظت زیادی می‌کند و اجازه ساخت‌وساز مدرن را در آن نمی‌دهد تا ساختار قدیمی آن باقی بماند.

آنتالیا همان‌طور که گفتیم دارای یک بندر قدیمی و مهم است که امروز این بندر هم به‌عنوان یک منطقه توریستی استفاده می‌شود. در این منطقه کافه‌های مختلف، بازارها و مراکز خرید مختلف وجود دارند و می‌توانید در کنار هوای خوب کنار آب‌های مدیترانه به گشت و گزار بپردازید، همچنین امکان اجاره انواع مختلف قایق در این بندر وجود دارد، در آنجا می‌توانید در محیطی آرامش‌بخش به قایق‌سواری و آبتنی بپردازید و از مناظر اطراف لذت ببرید.

از دیگر مکان‌های جالب آنتالیا موزه باستان‌شناسی آن است که یکی از بهترین موزه‌های ترکیه ازنظر داشتن اشیای تاریخی است، در این موزه از سراسر ترکیه اشیاء تاریخی جالبی وجود دارد و مجموعه‌ای از مصنوعات جالب که در آن نزدیکی‌ها هم کشف‌شده است را می‌توانید با توضیحات کامل انگلیسی مشاهده کنید به دلیل قدمت بالای این شهر می‌توانید از دوره‌های مختلف تاریخی مثل حکومت‌های رومیان و بیزانس اشیایی را مشاهده کنید، بعضی از آثار بیشتر از 5 هزار سال قدمت دارند که به عصر برنز بازمی‌گردد.

در فاصله 42 کیلومتری آنتالیا کمر واقع‌شده است، کمر یکی از مناطق بسیار زیبا در دنیا است که شامل جنگل‌ها و ساحل‌های زیادی می‌شود، در طی مسیری که از آنتالیا به کمر می‌روید می‌توانید از منظره زیبای طبیعت بهره ببرید. در کمر نیز باوجود تعدادی از بهترین ساحل‌های ترکیه می‌توانید به‌عنوان تفریحات آبی بپردازید و یا در جنگل‌های اطراف ساحل به گشت‌وگذار و موتورسواری یا دوچرخه‌سواری بپردازید و در رودخانه‌ها به قایقرانی بپردازید. ساحل اصلی کمر یک ساحل بسیار عالی با شن‌های طلایی و آب تمییز است که امکانات کامل را به ساحل روندگان ارائه می‌کند.

 پارک‌های آبی متعددی در آنتالیا وجود دارد حتی بعضی هتل‌های 5 ستاره پارک آبی خودشان را نیز دارند، ازجمله پارک‌های آبی جالب می‌تواند به لند آو لجندز یا سرزمین قهرمانان اشاره کرد که در سال 2016 افتتاح‌شده است و شامل یک هتل و امکانات تفریحی متعدد مثل سینما نیز می‌شود، ساکنین هتل می‌توانند به شکل رایگان از این پارک استفاده کنند. خود پارک یکی از بزرگ‌ترین مانَک‌های آبی در ترکیه است و شامل تعداد زیادی سرسره مختلف می‌شود و مجموعه‌های مختلف تفریحی برای افراد بزرگ‌سال و کودکان را در خود جای‌داده است دیگر پارک آبی آنتالیا، پارک آبی آکوا لند است که شامل استخرهای مختلف، سرسره‌های متعدد و رستوران می‌شود، در کنار این مجموعه سرزمین دلفین‌ها وجود دارد که می‌توانید در آنجا از نزدیک نمایش دلفین‌ها را مشاهده کنید.

30 مهر , 1398