جاذبه‌های گردشگری کشور تایلند

0 دقیقه زمان خواندن
تایلند

تایلند کشوری بسیار زیبا است که جمعیتی 70 میلیون نفری دارد، نام قدیمی آن سیام بوده است. پایتخت تایلند شهر بانکوک است. این کشور به شکل پادشاهی مردم سالاری اداره می‌شود و هم‌اکنون واجیر الونگکورن پادشاه تایلند و سوتیدا تیدجای ملکه تایلند هستند. مساحت این کشور در حدود 513 هزار کیلومتر است و در همسایگی میانمار، لائوس و کامبوج قرارگرفته است.
آب‌وهوای تایلند گرمسیری است و سه فصل مختلف گرم و خشک، بارانی و خنک دارد. بیشتر این کشور فضای سبز و جنگلی است. بهترین زمان برای سفر به این کشور در پاییز و زمستان است که دمای هوا برای گشت و گزار بسیار دل‌پذیر می‌شود.

Image result for ‫جاذبه‌های گردشگری کشور تایلند‬‎

این کشور مردمی خونگرم دارد که فرهنگ‌ها و افراد بیگانه را به سادگی می‌پذیرند.

در ادامه به برخی از جاذبه‌های گردشگری این کشور خواهیم پرداخت.

بازار شبانه چیانگ مای یکی از نقاط جالب تایلند در تور تایلند  است که می‌توانید در آنجا انواع و اقسام صنایع‌دستی و محصولات مختلف را خریداری کنید، این بازار در شهر چیانگ ماه واقع‌شده است، در آنجا تعدادی مال هم ساخته‌شده‌اند که فروشگاه‌های جدیدتر هستند در قدیم این بازار وابسته به چینی‌ها بود ولی امروز خود تایلندی‌ها در آنجا اقدام به فروش محصولاتشان می‌کنند.

به گزارش سفر باتو ، کوتاروتاو یکی از چندین جزیره‌ای است که در جنوب تایلند واقع‌شده، اینجا یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های تایلند است که می‌توان از جلوه‌های آنجا به ساحل زیبا و یکدست و همین‌طور گونه‌های مختلف جانوری مثل لاک‌پشت و نهنگ اشاره کرد، در این جزیره می‌توانید به قایق‌سواری و غواصی و همین‌طور پیاده‌روی در طبیعت زیبا بپردازید.

آیوتایا که درگذشته پایتخت تایلند بوده است، یکی از جاذبه‌های باستانی تایلند محسوب می‌شود، در زمان قدیم و با تاخت و تاز کشور برمه این شهر ویران شد و امروزه به عنوان یک جاذبه باستانی از آن استفاده می‌شود، آنجا شامل کاخ و معابد مختلف می‌شود، معماری سازه‌های آنجا از سنگ است و بسیار جالب است.

از دیگر جزایر تایلند می‌توان به‌جزیره کوچانگ اشاره کرد که دارای طبیعتی بسیار عالی است، آنجا شامل آبشار و صخره مرجانی می‌شود و همین‌طور گونه‌های مختلفی از حیوانات مانند آهو و انواع مختلفی از پرندگان در آنجا زندگی می‌کنند. ساحل‌های آنجا بسیار زیبا و دارای امکانات کامل برای ساحل روندگان هستند.

گرند پالاس یکی دیگر از جاذبه‌های باستانی تایلند است، اینجا در قدیم مکان زندگی پادشاهان تایلند بوده است، در آنجا می‌توانید سازه‌های مختلف را مشاهده کنید که به زیبایی با الهام از معماری تاریخی تایلند و شرقی ساخته‌شده‌اند، اینجا شامل معبد هم می‌شود و یکی از مجسمه‌های بسیار زیبای بوده در آنجا قرارگرفته است.

جزایر سیمیلان یکی از بهترین نقاط برای غواصی کردن در جهان است، آنجا آب درخشان است و گونه‌های مختلف ماهی‌ها و همین‌طور مرجان‌های دریایی را شامل می‌شود، در این جزایر می‌توانید جنگل‌های گرمسیری زیبا را مشاهده کنید که به شکل انبوهی آنها را پوشانده‌اند.

از دیگر بازارهای تایلند می‌توان به بازار پایان هفته چاتوچاک اشاره کرد، اینجا یکی از معروف‌ترین بازارهای بومی تایلند است که انواع مختلف محصولات محلی و خارجی را می‌توانید در آنجا باقیمت‌های درخور پیدا کنید. این بازار شامل 8 هزار مغازه می‌شود. در این بخش می‌توانید در کنار خرید از رستوران‌ها و خوردنی‌های مختلفی که در این رستوران‌های مختلف سرو می‌شود هم بهره ببرید.

پارک ملی خائو سوک در استان سوراتانی تایلند واقع‌شده است و یک منطقه طبیعی بسیار زیبا در دنیا است، این نقطه برای استراحت و کسب آرامش بسیار مناسب است، این پارک شامل انواع مختلفی از جاذبه‌های طبیعی مانند موجودات مختلف مانند آهو و فیل و پرنده‌های مختلف و همین‌طور آبشارها، دریاچه‌ها و همین‌طور مجموعه‌ای از زیباترین و خاص‌ترین گل‌های جهان می‌شود.

اکثریت مردم تایلند بودائی هستند و این کشور شامل تعداد زیادی معابد بودائی جالب می‌شود یکی از این معابد معبد فانوم رانگ است که در نزدیکی یک آتش‌فشان قرارگرفته است، این معبد بسیار زیبا ساخته‌شده است و مربوط به سده 10 میلادی می‌شود جنس این بنا از ماسه‌سنگ و خاک لاتریت است که رنگی سرخ به آن داده است، جالب است بدانید مذهب‌های مختلف به این معبد احترام می‌گزارند و آن را مقدس می‌دانند.

تایلند شامل تعدادی از فستیوال‌های زیبای دنیا هم می‌شود که یکی از آنها جشن ماه کامل است که در ساحل هادرین و در جزیره کوپانگان اجرا می‌شود این فستیوال ماهیانه توریست‌ها را به خود جذب می‌کند و هر بار حدود 20 هزار نفر در آنجا شرکت می‌کنند. به‌جز این جشن، جشن‌های ماه سیاه، و نیمه ماه نیز در اینجا برگزار می‌گردد.

دیگر جزیره زیبای تایلند جزیره ریلی است که دارای 4 ساحل مختلف و عالی می‌شود، اینجا برای کسانی که به سنگ‌نوردی علاقه دارند بسیار مناسب است، همچنین این جزیره شامل غارهای مختلف می‌شود که برای علاقه‌مندان به غار نوردی بسیار هیجان‌انگیز است، ساحل این جزیره شامل امکانات مختلف می‌شود.

بی شک تایلند یکی از کشورهای بسیار زیبا است که شامل تعداد بسیار زیادی جاذبه گردشگری میشود، این کشور با دارا بودن هوای مناسب و همین‌طور طبیعت زیبا شما را دل‌بسته خود می‌کند. گردشگران زیادی همه ساله از سراسر جهان به اینجا سفر می‌کنند.

17 آذر , 1398