برای تور کربلا 98 چقدر باید هزینه کنیم؟

0 دقیقه زمان خواندن
تور کربلا

اگر نتوانستید اربعین به کربلا بروید، هیچ وقت برای زیارت عتبات عالیات دیر نیست و می‌توانید تا پایان سال 98 این فرصت را برای خودتان و خانواده‌تان فراهم کنید.

راهپیمایی باشکوه اربعین این فرصت را فراهم کرده است که خیلی‌ها با هزینه مناسب حداقل سالی یک بار به زیارت اباعبدالله الحسین (ع)، امیر المومنین (ع)، حضرت عباس (ع)، و دیگر امامان و اماکن متبرکه عراق بروند.

اما افراد زیادی از عاشقان ابا عبدالله هستند که به دلایل مختلف چون داشتن فرزند کوچک، بالا رفتن سن، شلوغی زیاد زمان اربعین، نگرانی از کافی نبودن زمان زیارت، مشغله‌های کاری و... نمی‌توانند در راهپیمایی باشکوه اربعین شرکت کنند و به همین دلیل تصمیم می‌گیرند روزهای دیگر سال به زیارت عتبات عالیات بروند.

در حال حاضر می‌توان به وسیله اتوبوس، قطار و هواپیا می‌توان به زیارت کربلا، نجف، کاظمین و حرمین شرفین عسگریین مشرف شد که هر کدام از تورها قیمت متفاوتی دارد. برخی از هواپیما می‌ترسند یا بودجه سفر هوایی را ندارند و در نتیجه با توجه به میزان بودجه خود سفر زمینی را انتخاب می‌کنند. اما برخی دیگر نیز با توجه به شرایط جسمانی یا وضعیت مالی خوبی که دارند از هواپیما برای رفتن به عراق بهره می‌برند تا راحت‌تر باشند.

موسسات و افراد زیادی هستند که مجری تورهای کربلا و عتبات عالیات هستند ولی بیشتر آنها توسط آژانس‌های مسافرتی تحت نظر سازمان حج و زیارت انجام می‌شود. توصیه می‌شود از طریق تور و تحت نظر سازمان حج و زیارت به کربلا سفر کنید تا مشکلی برای‌تان پیش نیاید. اگر جزو افرادی هستید که آرزوی کربلا دارید یا حتی آنهایی که بارها به عتبات عالیات رفته‌اند، دنبال این هستند که ببینید قیمت تور کربلا 98 چقدر است.

هزینه‌های تور به موارد مختلفی چون فاصله شهر مبدا تا کربلا یا نجف، محل اسکان، نوع پرواز، مرز خروج زمینی، خدمات ویژه، غذا و... بستگی دارد. در حال حاضر هم می‌توانید سراغ تورهای زمینی و هم سراغ تورهای هوایی بروید. اگر همچنان دغدغه قیمت دارید یکی از گزینه‌های پیش روی شما استفاده از تور کربلا ارزان هوایی یا تور کربلا ارزان زمینی است. یکی دیگر از پیشنهادات موجود استفاده از تور اقساطی کربلا است.

قطعا قیمت تور کربلا 98 به موارد مختلف بستگی دارد و با هزینه‌های مختلف می‌توانید راهی این سفر نورانی شوید. به عنوان مثال در بین تورهای زمینی می‌توان تورهایی از 1.3 میلیون تومان تا 2.6 میلیون تومان پیدا کرد. در مورد تورهای هوایی نیز قیمت‌ها از دو میلیون و نهصد هزار تومان شروع شده و به بالای چهار میلیون تومان می‌رسد.

بیشترین مدت زمان اقامت شما در کربلا و نجف خواهد بود که هتل های نسبتا خوبی دارند، ولی طبیعتا در تورهای ارزان قیمت باید در هتل‌ها و مراکز اقامتی درجه 2 و 3 اقامت داشته باشید و کیفیت غذا نیز متوسط است. البته در قیمت تور کربلا 98 مواردی چون ویزا، حمل و نقل تا مرز و داخل کشور عراق، هزینه اسکان، سرویس و خدمات ویژه، غذا و... در نظر گرفته شده است و شما فقط باید آماده سفر باشید.

قیمت تور کربلا 98 معمولا برای تورهای 7 روزه است. البته می‌توانید سراغ تورهای 10 روزه یا کمتر هم بروید که معمولا تورهای 5 روزه شامل سفرهای هوایی به عتبات عالیات است. تورهای زمینی به وسیله اتوبوس و قطار انجام می‌شود که در صورت انتخاب قطار باید هزینه بیشتری نسبت به اتوبوس بپردازید.

 

https://www.sheypoor.com/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%A8%D9%84%D8%A7

 

17 آذر , 1398