جاذبه های خاص و زیبا در سفر به  آنکارا ی ترکیه

0 دقیقه زمان خواندن
آنکارا

شهر آنکارا بعنوان پایتخت ترکیه و مرکز اداری این کشور ساختمان های مدرن شهری، نهادهای دولتی و شرکت های تجاری مختلفی را در خود جای داده است . همچنین سفارت خانه ها و دانشگاههای متعددی در این شهر قرار دارند و همین امر باعث جمعیت زیاد و ترافیک خیابانها شده است .

شهر آنکارا همچنین شاهراه ارتباطی و حمل و نقل ترکیه نیز محسوب می گردد . این شهر در مرکز کشور و فلات آناتولی قرار دارد .

آنکارا که نام آن در گذشته آنقوره بوده، بعد از استانبول این شهر بزرگترین شهر ترکیه است. این شهر تاریخی قدمتی بسیار طولانی دارد و به گفته باستان شناسان قدمت آن به عصر برنز و تمدن هاتیهایاها باز می گردد که در هزاره دوم قبل از میلاد مسیح در این منطقه می زیسته اند.

گذشته از همه این ها این شهر جاذبه های گردشگری منحصر بفردی دارد و همچنین مراکز خرید بیشمار این شهر باعث جذب گردشگرانی گردیده که به قصد خرید به این شهر می آیند. 

شهر آنکارا در تور های آنکارا ارزان قیمت دارای آب و هوای قاره ای است ؛ یعنی زمستان های سرد و پر بارش دارد  و تابستان های آن  گرم و خشک است . تابستان آنکارا از سایر شهرهای ساحلی ترکیه مطبوع تر است. شب های تابستانی، گاهی خنک هم می شود، آن قدری که بد نیست ژاکتی به همراه داشته باشید. فصول بهار و پاییز آن بارانی است .   اما بهترین ماه برای سفر به این شهر ماه های مه (اردیبهشت)، ژوییه (خرداد) و از سپتامبر تا نیمه اکتبر (از اواسط شهریور تا اواخر مهر) است .

 جاذبه های توریستی آنکارا

* مقبره آتاتورک

  مقبره آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه، در انکارا و در بخش «آنتیپ» شهر،واقه است . این مقبره در سال 1944 بنا شد و در 1953 بنای آن کامل گردید . این مقبره زیبا واقع در حیاطی بزرگ پوشیده از موزاییک است .

Image result for ‫مقبره آتاتورک‬‎

* موزه فرهنگ در آنکارا   

 این موزه بعنوان مکانی تاریخی و فرهنگی دارای اهمیت بسیاری است که مقابل ساختمان خانه اپرا و در بلوار طلعت پاشا بنا شده است . در این موزه آثار ارزشمند تاریخی مانند مجموعه نفیس از صنایع دستی مربوط به فرهنگ عامه و همچنین آثار مربوط به مساجد دوران سلجوقی و عثمانی نگهداری می گردد .

 Image result for ‫موزه فرهنگ در آنکارا‬‎

* موزه هوانوردی در آنکارا    

 موزه هوا نوردی در شهر آنکارا و در منطقه ای به نام نااتیمسگوت قرار دارد  و در این موزه ماکت هایی از هواپیما در ابعاد مختلف به نمایش در امده و تصاویر بی نظیر هوایی نیز وجود دارد . این موزه برای علاقمندان به فضا و هوانوردی بسیار جالب و دیدنی است .

 Image result for ‫موزه هوانوردی در آنکارا‬‎

* موزه نقاشی

 این موزه ارزشمند با آثار بسیار دیدنی و جذاب در نزدیکی موزه فرهنگ آنکارا قرار دارد. 

در این موزه همچنین مجموعه ای غنی از هنر ترکیه که اکثرا مربوط به اواخر قرن نوزدهم است قرار دارد .

  * موزه رادیو و تلویزیون ترکیه در آنکارا      

 در این موزه صنعت رادیو و تلویزیون و نحوه شکل گیری اولیه آن در ترکیه به نمایش گذارده شده است . 

همچنین در آن گرامافون ها و رادیوهای قدیمی به نمایش گذاشته شده است.

 * موزه مردم شناسی       

 در این موزه آثار شگفت انگیزی به نمایش گذارده شده است . این ساختمان هم اکنون دارای ده سالن، یک کتابخانه، یک آرشیو، است. همچنین بخش های دیدنی دیگر آن عبارتند از: سالن البسه و زیورآلات، سالن گلدوزی ها و کاردستی ها، سالن پارچه ها و .. .

 * شهربازی فوق العاده آنکارا        

 شاید باورش سخت باشد ولی شهر بازی آنکارا مساحتی در حدود 1200000 مترمربع دارد که  100000مترمربع آن توسط اسباب بازی های متنوع پوشیده شده است. این پارک شامل 1217 اسباب بازی است. گفتنی است پروژه بزرگ ترین باغ وحش خاورمیانه نیز در این مکان افتتاح می گردد که مجهز به بیمارستان حیوانات خواهد بود . با .

 * پارک جنگلی آتاتورک

 به گزارش سفر باتو ، این پارک جنگلی وسیع و زیبا ، یکی دیگر از مراکز تفریحی مهم در آنکارا است . این پارک همچنین دارای باغ وحش، چایخانه سنتی و محل هایی برای پیک نیک است . برای دسترسی آسان به این پارک اتوبوس ، مینی بوس و قطار فراهم است.

علاوه بر همه اینها شهر آنکارا دارای مکان های دیدنی و تفریحی دیگری نظیر موزه جنگ آزادی، موزه جمهوری، موزه تاریخ طبیعی، موزه فضای باز لکوموتیو، موزه هواشناسی، موزه اسباب بازی، موزه زراعت، مسجد حاجی بایرام، مسجد اصلان خانه، مسجد اهلی اولان، مسجد علاالدین، مسجد ینی جناب احمد و مسجد کجاتپه نیز هست که همه اینها اهمیت این شهر را بیان می کنند و گردشگران بیشماری را به این سمت می کشانند .

 

17 دی , 1398